Prezentowy hit, czyli kalendarze adwentowe z herbatami

Boże Narodzenie jest jednym z najbardziej lubianych świąt. Czas radosnego odliczania zaczyna się już w adwencie. Od kilku lat rosnącą popularnością cieszą się kalendarze adwentowe z herbatami – umilają oczekiwanie na święta. Można je znaleźć w ofertach wielu sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych.

Skąd wziął się kalendarz adwentowy?

Pierwsze pisemne wzmianki o kalendarzu adwentowym pojawiły się w 1851 roku w książeczkach dla dzieci. Jest to specjalny rodzaj kalendarza, który umila czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Wyróżnia się kalendarze adwentowe religijne i świeckie. Niezależnie, który z nich wybierzesz, to każdy wyposażony jest w okienka lub drzwiczki, za którymi umieszczone są malutkie upominki. W kalendarzach adwentowych z herbatami można znaleźć wiele smacznych propozycji napojów. Niezależnie jaki terminarz wybierzesz, to każdego dnia możesz otworzyć tylko jedno okienko. Im więcej okienek zostanie otwartych, tym czas oczekiwania do świąt jest krótszy.

Jaka jest rola kalendarza adwentowego? Ma przypomnieć o zbliżających się radosnych świętach Bożego Narodzenia, umilić czas oczekiwania i pomóc w odliczaniu dni – łączy w jedno wiarę i życie codzienne.

Pomysł stosowania kalendarza adwentowego narodził się w Niemczech. Pierwowzorem był wieniec, a na nim powieszone 24 woreczki z niewielkimi upominkami Początkowo był nazywany kalendarzem mikołajkowym – odmierzał czas od 6 grudnia, a później kalendarzem grudniowym – odliczał czas od 1 grudnia.

Kalendarze adwentowe z herbatami

Współcześnie kalendarze adwentowe przyjmują różne formy. Najbardziej popularne są te ze słodkościami, a dla starszych z perfumami, czy wykwintnymi kawami. Kalendarze adwentowe z herbatą są idealną propozycją dla osób lubiących ten napój. Umilają one czas oczekiwania i sprawiają, że każdy wieczór staje się wyjątkowy. Wybierając kalendarz z herbatami, warto zwrócić uwagę na jego zawartość. Najlepsze są kalendarze, w których każde okienko to inny smak napoju.